Günlük Tekne Turları

Günlük Tekne Turları

 Mavi ve yeşilin buluşma noktası Akyaka’da günlük gezi tekneleriyle katılacağınız turlarda, Gökova Körfezi’nin birbirinden güzel koylarını yakından tanımanız mümkün. Akyaka sahilinden başlayan bu geziler; İncekum, Cleopatra’nın ünlü plajının bulunduğu Sedir Adası ve diğer adaları da kapsıyor ve doğal doku ile tarihi dokunun iç içe geçtiği rüya gibi bir gün yaşanıyor. Akbük, İncekum ve Çınar plajlarında yapılan küçük konaklamalar, Lacivert koy, Tavşan Adası, Sualtı mağaraları ile Yunus ve Akvaryum koylarındaki yüzme molalarıyla tekne turu fantastik bir hale dönüşüyor.

 Günübirlik teknelerin ve Mavi Yolculuk yapanların mutlaka uğradıkları durak ise Sedir Adası. Gökova Körfezi’nin de kesinlikle bir numarası. Adanın Kleopatra Plajı ziyaretçi akınına uğruyor. Kendine özgü kumlardan oluşan plaja havlu sermek ve kum almak yasak. Eski adı Kedria olan adaya ilk yerleşenler Dorlar. Sonrasında Grek, Pers, Helen, Roma ve Bizans dönemlerinde de burada yaşayanlar olmuş. Kentin o dönemlerdeki zenginliğini görmek içinse adada kısa bir yürüyüş yapmak yeterli. Dor düzeninde yapılmış Apollon Tapınağı ve tiyatrosundan geriye kalanlar Sedir Adası’nın geçmiş yaşamından izler görmek ve o günleri hayal etmek için en uygun mekanlar.

Günlük gezi teknelerinin ve mavi yolculuk yapanların mutlaka uğradıkları durak Sedir Adası. Keopatra plajından denize girme fırsatını kaçırmayın, adanın kendine özgü kumlarından oluşan plaja havlu sermek ve kum almak yasak. Esli adı Kedria olan adaya ilk yerleşenler Dorlar idi. Sonrasından Pers, Helen, roma ve Bizans dönemlerinde de burada yaşayanlar olmuş. Kentin o dönemlerdeki zenginliğini görmek içinse adada kısa bri yürüyüş yapmak yeterli. Dor düzeninde yapılmış Apollon Tapınağı ve Tiyatrosundan geriye kalanlar Sedir Adası’nın geçmiş yaşamından izler görmek ve o günleri hayal etmek için en uygun mekanlar.

aktivite1.fw